Strona nasza-pogoda.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Weekend majowy 2017 pogoda w górach?
Pogoda na weekend majowy 2017 w górach

Weekend majowy do regionów górskich będzie na pewno przyciągał sporą ilość turystów i osób chcących odpoczywać na miejskich deptakach tych okolic. Trzeba sprawdzić prognozy dla kilku najważniejszych regionów, które będą w tym czasie wyjątkowo oblegane. Oczywiście liczymy na to, że pogoda okaże się naprawdę przyjemna. Mimo wszystko w maju na górskich szlakach trzeba jeszcze uważać, będą na pewno oblodzone i zaśnieżone.

Tatry

Tatry i pewnie Zakopane będą cieszyły się w majowy weekend wręcz najazdem turystów z całej Polski. 1 maj w tym miejscu będzie najprzyjemniejszy, z 17 stopniami na plusie i ze sporą dawką słońca, jednak 2 i 3 maja pojawi się o wiele większe zachmurzenie i temperatury rzędu 15-16 stopni Celsjusza. Niestety, cały majowy weekend w tatrach ma padać, ale przelotnie. W górach temperatura na pewno będzie niższa, może pojawiać się zamglenie i złe warunki – dobrym pomysłem byłoby wybranie się w tatrzańskie doliny.

Bieszczady

Turyści lubią też wybierać się w niedostępne i na pewno dzikie okolice Bieszczad, jedną z większych miejscowości gdzie można wypocząć są Ustrzyki Dolne. Nie brakuje tutaj szlaków pieszych oraz narciarskich, które jednak w maju będą już wyłączone. Na 1 maja zapowiada się tutaj piękna pogoda, temperatura ma sięgać nawet 20 stopni Celsjusza, w kolejnych dniach będzie od 18-19 stopni ciepła, a więc również bardzo przyjemnie. Wszystkie dni mają być słoneczne i z niewielkim zachmurzeniem, ale niestety mają się wtedy pojawiać również przelotne opady deszczu.

Sudety

Sudety to malownicze pasmo górskie, gdzie nie brakuje szlaków pieszych oraz rowerowych. Warto zobaczyć pogodę dla Karpacza, jednego z większych kurortów sudeckich. Tutaj majowy weekend zapowiada się najchłodniej, czyli z temperaturą powietrza wynosząca od 12 do 16 stopni na plusie. Ma być słonecznie i zachmurzenie praktycznie nie zaburzy nam pogody, ale 3 maja w Karpaczu spodziewajmy się przelotnych opadów deszczu. Pogoda jednak nie powinna nam pokrzyżować planów i udanego wypoczynku.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2017

Pogoda na styczeń 2017 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2017 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2017

Pogoda na Wielkanoc 2017: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2017 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2017

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2017 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u