Strona nasza-pogoda.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Weekend majowy 2017 pogoda w Polsce?
Pogoda na weekend majowy w Polsce

Cała Polska niecierpliwie czeka na majowy weekend, który tradycyjnie odbędzie się pod hasłem grillowania. Do tego trzeba jednak odpowiedniej pogody. Maj jest już piątym miesiącem roku, dlatego temperatury powinny być już wysokie, ale warto sprawdzić czy akurat między 1 a 3 maja, czyli akurat na długi weekend.

Centralna Polska

Na początek sprawdźmy jak ułoży się długi weekend na terenie centralnej części naszego kraju. W tym regionie synoptycy zapowiadają od 16 do 18 stopni dzień i obniżenie temperatury powietrza do 6-8 stopni na plusie. Będzie to dobry okres na grillowanie w gronie znajomych lub rodziny, ponieważ cały weekend będzie pojawiało się słońce, a opady deszczu zapowiadane są wyłącznie na 3 maja, czyli na samo zakończenie naszego odpoczynku.

Północna Polska

Nie zapominajmy, że długi majowy weekend to również czas wzmożonych wyjazdów – wielu Polaków w tym okresie rusza za miasto, szukając odpoczynku od pracy. Jednym z najbardziej obleganych kierunków jest polskie wybrzeże, dla którego sprawdzimy prognozy – będzie tutaj od 12 do 13 stopni Celsjusza w dzień, a więc nieco chłodniej niż w centrum, chociaż cały weekend ma być słonecznie. Jedynie 2 maja pojawi się na niebie sporadycznie pojedyncza chmura. Super wiadomość to taka, że nie będzie wcale padało, a więc wypoczynek okaże się udany. Wieczorami i podczas nocy czeka nas spadek temperatury do 3-5 stopni Celsjusza.

Południowa Polska

Na koniec południe kraju – tutaj również nie będzie brakowało turystów, a wielu z nas ma zamiar po prostu odpoczywać w domu. Przyda się do tego taka aura – synoptycy zapowiadają od 18 do nawet 20 stopni Celsjusza w dzień! 1 i 2 maja mają być słoneczne, zachmurzenie jednak zwiększy się na zakończenie weekendu 3 maja. Możemy mieć również problem z deszczem, którego opady prognozowane są na 2 i 3 maj. Wieczorami i w nocy będzie ciepło, z 7-8 stopniami powyżej zera.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2017

Pogoda na styczeń 2017 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2017 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2017

Pogoda na Wielkanoc 2017: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2017 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2017

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2017 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u