Strona nasza-pogoda.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na marzec 2017 w Polsce?
Pogoda na marzec 2017

Marzec to pierwszy wiosenny miesiąc z którym możemy wiązać nadzieję na zmianę pogody na lepsze. Oby tak się stało, ale aby się o tym upewnić trzeba najpierw zajrzeć do prognoz pogody. Czy pogoda spełni nasze oczekiwania już niedługo? – Zobaczmy to sami!

Według prognoz pogody najbardziej nieprzyjemnym okresem ma być sam początek marca. Najchłodniej będzie wtedy na północy kraju, nieco lepiej w centrum i na południu. Temperatura powietrza w dzień będzie wtedy wynosiła od 5 do 15 stopni Celsjusza, ale to też zależy od regionu. Słońce będzie się pojawiało wtedy sporadycznie, raczej szykujmy się na zachmurzenie i szarość na niebie, a nie na słońce. Opady deszczy mogą pojawiać się w okolicy 1,2, 9 i 10 dnia tego miesiąca. Wieczorami i podczas nocy nie będzie natomiast bardzo chłodno, średnio od 2 do 6 stopni Celsjusza.

O wiele lepiej będzie wyglądała natomiast połowa miesiąca. W tym okresie synoptycy zapowiadają temperaturę powietrza sięgającą od 7 do 13 stopni na plusie. Pochmurne będą jeszcze 11, 12 i 13 marca, od 14 ma występować natomiast rozpogodzenie i na niebo w końcu wyjrzy słońce i to w sporej ilości. Co do opadów, te mogą pojawiać się w okolicy 11-13 marca, później już raczej nie są prognozowane. Wieczorami i podczas nocy spodziewajmy się natomiast temperatury powietrza sięgającej od -2 do 5 stopni Celsjusza.

Pod koniec miesiąca również będzie ciepło, temperatury powietrza mają wynosić od 8 do 12 stopni Celsjusza i ewidentnie będą się nam kojarzyć z wiosną. W tym okresie praktycznie nie będzie już zachmurzenia, na niebo ciągle ma wyglądać słońce ocieplające nam aurę. Opady deszczu mogą pojawiać się w przelotnej formie w okolicy 31 marca, ale na pewno nie częściej i wtedy też spodziewajmy się nieco większego zachmurzenia. Jeśli chodzi o temperatury powietrza wieczorami i podczas nocy, synoptycy prognozują pod koniec marca od -2 do 3 stopni Celsjusza.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2017

Pogoda na styczeń 2017 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2017 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2017

Pogoda na Wielkanoc 2017: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2017 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2017

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2017 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u