Strona nasza-pogoda.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na maj 2017 nad Bałtykiem?
Pogoda nad Bałtykiem na maj 2017

Maj jest okresem wypoczynkowym, mamy wtedy sporo dni wolnych od pracy i oczywiście długi weekend, który idealnie dla nas w tym roku wypada w środku tygodnia. Dzięki temu zyskujemy kilka dni wolnych od pracy i szkoły, dlatego warto przyjrzeć się pogodzie dla całego miesiąca. Pod lupę weźmiemy wybrzeże – nad Bałtyk uda się bowiem wielu wczasowiczów, szukających tutaj wypoczynku z dala od zgiełku. Sprawdzimy prognozy dla Świnoujścia.

Świnoujście to kurort położony w zachodniej części Polski, tuż obok niemieckiej granicy. Okolica jest tutaj bardzo malownicza, każdy znajdzie coś dla siebie – na pewno jest co zwiedzić i gdzie pospacerować. Trzeba tylko przyjrzeć się pogodzie na maj 2017.

Pierwsze majowe dni przyniosą temperatury powietrza rzędu 12-16 stopni Celsjusza, a więc może nie będzie gorąco, ale całkiem przyjemnie. Pamiętajmy bowiem, że w maju nad morzem często wieje, co odczuwalnie pogarsza nam pogodę. Dni na szczęście będą słoneczne i opady deszczu pojawią się wyłącznie w okolicy 9 maja.

Co natomiast mają do powiedzenia synoptycy o pogodzie na połowę miesiąca? W tym okresie w Świnoujściu ma być od 14 do 18 stopni na plusie, a więc odczujemy stopniowy wzrost temperatur. Cały proces będzie jednak przebiegał dość łagodnie, bez nagłych skoków temperatury. Nadal będziemy się mogli cieszyć sporą ilością słońca, a opady deszczu w niewielkiej ilości mają się pojawić tylko 19 maja.

Na koniec przyjrzyjmy się pogodzie na zachodnim wybrzeżu Bałtyku po 20 maja – synoptycy zapowiadają wtedy temperatury sięgające od 16 do 20 stopni powyżej zera, będzie słonecznie i pogodnie, jedynie z nieznaczną ilością zachmurzenia na niebie. Ogólnie pogoda będzie sprzyjająca do odpoczynku, również aktywnego i na świeżym powietrzu. Także opadów deszczu w Świnoujściu nie trzeba będzie się obawiać, w przelotnej formie wystąpią one jedynie 29 dnia miesiąca. Taka pogoda na maj na pewno sprawi, że na naszej twarzy niejeden raz pojawi się uśmiech.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2017

Pogoda na styczeń 2017 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2017 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2017

Pogoda na Wielkanoc 2017: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2017 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2017

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2017 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u