Strona nasza-pogoda.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na Święta Wielkanocne 2017?
Pogoda na Wielkanoc 2017?

Jaka będzie pogoda podczas Wielkanocy? To pytanie zadajemy sobie coraz częściej, ponieważ już niedługo rozpocznie się okres świąt. Warto zobaczyć prognozy, które już od pewnego czasu opracowali dla nas synoptycy i są one w pełni do naszej dyspozycji. W końcu liczymy, że Wielkanocna atmosfera będzie się równała dobrej pogodzie na zewnątrz.

Wielkanoc jest świętem ruchomym, trzeba zawsze sprawdzać w kalendarzu w jakich datach wypada w konkretnym roku. W 2017 roku będzie to 16 i 17 kwietnia. Na ten okres synoptycy zapowiadają dobrą aurę, co jest dla nas naprawdę miłą wiadomością. Nie raz podczas Wielkanocy mieliśmy deszcz, a pojawiał się nawet śnieg i taka pogoda nie zachęcała nas do wyjścia czy spotkań z rodziną. Siedzieliśmy na ogół tylko w domach, ale w tym roku na pewno się to zmieni.

Zobaczmy najpierw pogodę zapowiadaną na 16 kwietnia. W centralnej części kraju ma wtedy być 14-15 stopni Celsjusza, w pozostałych regionach będzie to średnio 11-12 stopni na plusie. Raczej będzie też słonecznie, jedynie na północy oraz na zachodzie kraju spodziewajmy się przelotnych opadów deszczu i zwiększonej ilości zachmurzenia nieba. Biorąc pod uwagę poprzednie lata, temperatury będą nas nastawiać raczej optymistycznie.

Co natomiast mówią synoptycy o 17 kwietnia, czyli Poniedziałku Wielkanocnym? Wtedy będzie cieplej, temperatura powietrza w Polsce może sięgać nawet 16-17 stopni na plusie. Pojawi się sporo słońca i bardzo dobrze, ponieważ jest to Lany Poniedziałek. Jedynie w północno-wschodniej części kraju, czyli w rejonie Białegostoku lub Suwałk mogą pojawić się przelotne, ale przez to mało szkodliwe opady deszczu.

Również wieczory i noc podczas tych dwóch świąt prezentują się dobrze, będzie wtedy około 5 stopni powyżej zera. Jeśli chodzi o wiatr, to lekkie porywy mogą pojawić się tylko nad morzem, w innych regionach będzie spokojnie. Mamy nadzieję, że prognozy okażą się w 100% trafne i tegoroczna Wielkanoc minie nam w przyjemnej i ciepłej aurze.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2017

Pogoda na styczeń 2017 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2017 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2017

Pogoda na Wielkanoc 2017: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2017 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2017

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2017 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u