Strona nasza-pogoda.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Kiedy koniec zimy 2017?
Kiedy koniec zimy 2017?

Chociaż mamy koniec lutego to za oknami już obserwujemy coraz ładniejsza pogodę i wiele słonecznych dni. Stopniowo zaczynamy tęsknić za ładną i wiosenna pogodę i zaczynamy myśleć, kiedy nadejdzie koniec zimy. Teoretycznie w dniu 21 marca zima się kończy, ale nie oznacza to od razu gwałtownej zmiany pogody. Prawdziwe informacje dotyczące końca zimy mogą nam przynosić tylko sprawdzone prognozy pogody.

Mam dobre wiadomości, ponieważ synoptycy już udzielili nam odpowiedzi na pytanie, kiedy skończy się zima. Możemy być naprawdę dobrej myśli! Otóż luty ma być ostatnim zimowym miesiącem – za kilka dni czeka nas jeszcze ochłodzenie, ale prawdopodobnie już ostatnie w zimie 2017 roku. Będzie kilka stopni poniżej zera w dzień i w nocy, ale od marca do Polski zawitają roztopy i znaczące ocieplenie, w połowie miesiąca temperatura powietrza w dzień ma dochodzić nawet do 10 stopni Celsjusza. W tak przyjemnej aurze i dopisującej pogodzie o zimie po prostu zapomnimy. W nocy przymrozki mogą występować do końca marca, ale akurat to jest zjawisko normalne. Nie musimy się jednak obawiać ponieważ będzie to zaledwie 1-3 stopni poniżej zera. od marca dni będą pełne słońca i z bardzo małym zachmurzeniem, co będzie sprzyjało aktywności na świeżym powietrzu. Gwałtownie zaczną rozwijać się drzewa, krzewy i wiosenne kwiaty ponieważ ziemia dostanie odpowiednią dawkę ciepła – takie otoczenie będzie ewidentnie świadczyło o zmianie pory roku. Również sezon narciarski będzie miał się ku końcowi, śnieg może utrzymać się do końca marca, ale raczej w regionach górskich i to możliwe ze przy sztucznym naśnieżaniu stoków.

Podsumowując – luty będzie ostatnim zimowym miesiącem, od marca czeka nas koniec zimy! Jest to świetna wiadomość i poczyńmy już wiosenne plany, ponieważ tak ładnej pogody nie możemy nie wykorzystywać! Przed nami jeszcze zaledwie kilka chłodnych dni, a później już tylko słońce i co najmniej parę stopni na plusie. Już nie możemy się doczekać!

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2017

Pogoda na styczeń 2017 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2017

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2017 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2017

Pogoda na Wielkanoc 2017: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2017 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2017

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2017 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u